تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی، نقطه نظرات خود را بیان کردند

نمایندگان شورای صنفی، انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که با حضور مسؤولان این دانشگاه برگزار شد، نقطه نظرات و انتظارات خود از مسئولان و جامعه را بیان کردند.

به گزارش هویت ما علوم بهزیستی و توانبخشی، دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در بخشی از مراسم روز دانشجو در این دانشگاه، بررسی روز “دانشجو ” را از دو منظر مورد تاکید قرار داد.

“امیرمسعود عسگری” در این خصوص گفت: باید روز دانشجو را از دو منظر بررسی کرد، منظر اول: فلسفه نامگذاری این روز با نام ” دانشجو ” که روز آزادی خواهی و استبداد و استکبار ستیزی دانشجویان همیشه درصحنه و به شهادت  رسیدن دانشجویان حق طلب درسال ۱۳۳۲ می باشد.

وی افزود: منظر دوم، بزرگداشت مقام دانشجو، برگزاری جشن و مراسم روز دانشجو می باشد.

455021205_10169.jpg

نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم گرامی داشت روز دانشجو، گفت: دانشجو، نیاز دارد که تحلیل گری با سواد، آگاه از وضعیت و مشکلات مردم باشد.

“صبا زاهدپور” با معرفی خود، افزود: روز دانشجو، روز آزادی خواهی، استبداد ستیزی و ایستادگی در برابر ظلم را به همه دانشجویان تبریک عرض می‌کنم.

 وی در مورد تشکل انجمن اسلامی دانشجویان گفت: این تشکل، پس از تلاش‌های بسیار تاسیس شد و با مشی اصلاحگری به دنبال اصلاح بی قانونی‌ها و اشتباهات و مشکلات در حیطه‌های مختلف در دانشگاه و جامعه می‌باشد.

 زاهدپور با اشاره به اینکه از منظر انجمن اسلامی دانشجویان، دانشگاه باید مهد آزادی و آزاداندیشی باشد، اظهارداشت: دانشجو، با داشتن پتانسیل و ‌روحیه آرمان خواهی، حضور در سنی پر نشاط و امید و احساس هویت اثر گذار، جریانی را شکل می دهد که صدای مطالبه جوانان و از آن مهمتر، مردم کشورش باشد.

نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان افزود: ضمن آنکه، دانشجو نیاز دارد که تحلیل گری با سواد، آگاه از وضعیت و مشکلات مردم، منتقد به خود و بعد منتقد به اطرافیان باشد، با این تفکر که وظیفه اش را انجام می دهد و در برابر این وظیفه، مسئولیت دارد.

 وی با انتقاد از قضاوت های زودهنگام و ممیزی کردن برخی افراد در دانشگاه، تصریح کرد: هرجامعه ای برای پیشبرد اهدافش به دانشجویان روشنفکر و مصلح اجتماعی نیاز دارد و تلاش اساتید و خط مشی دانشگاه باید بر این اساس باشد.

 زاهدپور همچنین افزود: تشکل انجمن اسلامی دانشجویان با کمک قانون و اخلاق برای اصلاح دانشگاه، دیدگاه و تفکرات دانشجویان به سمت تعالی با شعار تفکر و گفتگو با مخالف خود قدم بر می دارد و در سال گذشته، با برگزاری برنامه های مختلف در زمینه های فرهنگی، هنری و سیاسی، تمام تلاش خود را در این راستا نشان داده است.

 وی در پایان سخنانش از تمامی دانشجویان برای شرکت در ویژه برنامه شب یلدا (در تاریخ ۲۷ آذرماه) دعوت کرد.

448415668_363456.jpg

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو طی‌سخنانی،گفت: ما معتقدیم دانشجو باید فردی باشد، همچنان که مرزهای علم و دانش را گسترش می دهد بر سپهرسیاسی- اجتماعی جامعه هم یکه تازی نماید.

سیدجلال حسینی” با گرامی داشت روز دانشجو و جانفشانی سه دانشجوی ضدآمریکایی و ضد استبدادی‌در۱۶آذرماه۱۳۳۲، افزود: آن روزها خشم و اعتراض دانشجویان را با گلوله پاسخ گفتند، آن روز ها فریاداستکبارستیزی دانشجویان را خفه کردند، فریاد های فرو خفته ای که از آن به بعد هرسال فضای دانشگاه ها را پر کرد!

وی‌اظهارداشت:آن روزها جان و پیکره ی دانشجویان را هدف قرار دادند،اما امروز روحیه ی آرمان خواهی،عدالت خواهی،آزادی‌خواهی وروحیه ی آزاد اندیشی دانشجو را نشانه رفته اند

بارها و بارها، رهبرمعظم انقلاب به اهمیت دانشجو و تاثیر گذار بودن آن در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب سخن به میان آورده اند و از مسئولین نظام و دانشگاه خواستند به جوانان فعال و انقلابی رخصت بیان اندیشه و رشد دهند اما چه شده که‌ایشان نیز ناامید از مسئولان، دستور آتش به اختیاری صادر می کنند و چرا این مطالبات بر زمین مانده، جای سوال دارد؟!

حسینی‌افزود:در مکتبی که اسلام تدریس شود و معلمش امام خمینی(ره)باشد، هرگز چنین جامعه ای، چنین دانشگاهی و چنین دانشجویی، خروجی آن نیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تاکید کرد:دانشجو باید فردی باشد که برای تعمق بخشیدن به بصیرت و معرفت دینی خود از هیچ کوششی دریغ نکند، دانشجو باید فردی باشد که در کارزارهای سیاسی-فرهنگی و اقتصادی همچون رزمنده ای، آماده به رزم باشد و به معنای واقعی کلمه، شیرغرنده ی میدان باشد،چراغ به یک دست و پرچم به دست دیگرش راه حق را بجوید و جامعه را به آن فرا بخواند.

وی خطاب به مسئولان دانشگاه، از برخی امور آموزشی، امور فرهنگی – اجتماعی، و وضعیت خوابگاه ها بخصوص محل نامناسب استقرار قدیمی ترین خوابگاه دانشجویان پسر، انتقاد کرد و در ادامه، خطاب به دانشجویان گفت: این حق ماست، در روزی که به نام دانشجو ست شاد باشیم، اما مهم تر آن است که این روزها به خودمان،به وضعیت جامعه، دانشگاه ودانشجو بودنمان بیاندیشیم.

مسئول بسیج‌دانشجویی‌دانشگاه‌افزود:بیایید با هم عهد ببندیم که نسبت به اطرافمان بی تفاوت نباشیم،نسبت به مسائل جامعه‌مان،نسبت به وضعیت معیشتی جامعه، نسبت به وضعیت فرهنگی، سیاسی 

واجتماعی مملکت مان‌بی تفاوت نباشیم.بیایید از دانشگاه خودمان شروع کنیم،بیایید از تشکل بسیج دانشجویی شروع کنیم.

گفتنی است، این مراسم به همت شورای صنفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی در سالن احمدی روشن برگزار شده بود با اجرای برنامه های شاد فرهنگی و هنری و در پایان از رتبه های دانشگاهی مقاطع مختلف، فعالان فرهنگی دانشجویی و برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در سه سطح دانشحویی، اساتید و کارکنان به پایان رسید.

گفتنی است، این مراسم به همت شورای صنفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی در سالن احمدی روشن برگزار شده بود با اجرای برنامه های شاد فرهنگی و هنری و در پایان از رتبه های دانشگاهی مقاطع مختلف، فعالان فرهنگی دانشجویی و برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در سه سطح دانشحویی، اساتید و کارکنان به پایان رسید.

455105562_8024.jpg

تهیه خبر : نعیمی پور