تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

مصاحبه مدیرکل اداره اوقاف و امور خیرین استان با هویت ما

حجت الاسلام و المسمین جعفر جنتی مدیرکل اداره اوقاف و امور خیرین استان در حاشیه نمایشگاه آئین محبت با هویت ما مصاحبه ای انجام داد.وی گفت:کمک های خود را در قالب وقف انجام دهید تا ابدی و ماندگارشود.   

به گزارش هویت ما زنجان،

جنتی مدیر کل اوقاف استان زنجان گفت:برگزاری  نمایشگاه عملکرد دستگاه هایکه به نحوی  در حوزه سلامت  دربین مردم خدمات رسانی می کنند باعث ترویج کار های خیروعامه المنفعه مبی شوند.. جنتی گفت:  یکی از سنت های حسنه ای که در جامعه ما رواج دارد، سنت حسنه وقف است ،یقینا وقف سابقه طولانی وگسترده دارد . بحث وقف فقط اختصاص به حوزه مذهبی ، حسینه ها و مساجد ندارد . وی ادامه داد:  خدمات اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی زیادی از ناحیه موقوفات  واقفین خیراندیش به جامعه می رسد .   درحوزه سلامت هم به حمدالله خیرین نیک اندیش ،در موقعیت زمانی مناسب ، خودشان نیاز ها را تشخیص می دهند و از مالشان می بخشند ونام خودشان را ابدی و جاودانه می  سازند .واقفان درحوزه سلامت، دارو و تجهیز ات پزشکی وقف می کنند . مزیتی که مساله وقف  دارد ماندگاری موضوع وقف  واثرات معنوی آن است.خیلی ها به موسساتی کمک کرده اند که بعد از سالیان اسمشان فراموش شده است ؛ولی وقف یعنی ابدی بودن، یعنی نام و یادشان تو دلها  ماندگار خواهدبود و به حمدالله استان زنجان ، استانی با خیر و برکت است وپایتخت شور و شعور حسینی نام گرفته است.  استان  زنجان خاستگاه بسیاری از خیرین  خیر اندیش است .دراین استان حوزه سلامت ۲۵درصد ازکل موقوفات را به خود اختصاص داده است ، بیمارستان نمازی شیراز ،  بیمارستان مرحوم شفیعه زنجان ،بیمارستان نقوی در کاشان وبزرکترین بیمارستان سرطان در تهران نمونه های از آثار ماندگار واقفین  است.

جنتی در خصوص تاثیر موقوفات در گسترش سلامت در جامعه اظهارکرد:یقینا  بحث وقف کمک بسیاری به دولت می کند تا خدمات حوزه سلامت را گسترش دهد،دولت به تنهایی نمی تواند هزینه های زیاد درمان واحداث مراکز خدمات درمانی را تامین کند، وجود همین موقوفات می تواند پشتیبان دولت در جهت بالا بردن سلامت جامعه باشد .

مدیرکل اوقاف  وامور خیریه ادامه داد:

اگر آثارکمک یا موقوفاتی که در سطح جامعه انجام می گیرد با شفافیت   به مردم نشان داده شود که این کمک ها در کجا و چگونه هزینه می شود ،موجبات جلب اعتماد مردم  فراهم می کند.واین امرمردم را به وقف وسرمایه گذاری در حوزه سلامت ودرمان تشویق وترغیب می می کند. از مردم شریف ایران خواهشمندم ، کمک های خود را در قالب وقف انجام دهند تا وقفشان ابدی و ماندگارشود.   

  • ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • هویت