تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

عطر دل انگیز شهدای دانشجوی مدافع حرم در دومین کنگره ملی شهدای دانشجو

اجلاسیه دومین کنگره ملی شهدای دانشجو گرامیداشت شهدای دانشجوی مدافع حرم عصر روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در تالار دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش هویت ما مشهد اجلاسیه دومین کنگره ملی شهدای دانشجو گرامیداشت شهدای دانشجوی مدافع حرم عصر روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور وزیر علوم، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها ، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور، جمعی از روسای دانشگاه‌های کشور و خانواده معزز شهدای مدافع حرم دانشجو در تالار دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

محمدجواد نیک روش رئیس بسیج دانشجویی کشور طی سخنانی در این مراسم گفت: چندسالی است همایش‌هایی برای گرامیداشت یاد و سیره شهدای دانشجو در دانشگاه‌های کشور در حال برگزاری است و تلاش شده از ظرفیت‌های دانشگاهی برای یادبود شهدا و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت استفاده شود.

وی  افزود: تمام این برنامه‌ها قدم‌هایی ابتدایی در راه تحقق دانشگاه‌های چمران‌پرور است تا تفکرات شهدا مورد تعلیم و تعلم در دانشگاه‌ها قرار بگیرد و ما در بسیج دانشجویی موظف به این امر هستیم.

دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس اجلاسیه مرکزی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو نیز در سخنانی در خصوص  برگزاری این کنگره در دانشگاه فردوسی گفت:میزبانی این اجلاسیه برای دانشگاه فردوسی مشهد افتخاری است که ماه‌ها و سال‌ها رایحه دل انگیز آن در فضای این دانشگاه که در شهر شهادت واقع است طنین انداز می‌شود.

در ادامه این مراسم معنوی دکتر غلامی وزیر علوم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم گفت: صحبت از شهیدان سخت و سنگین است در این محفل یاد کنیم از دانشجویانی که سنگر دانشگاه را رها کردند و برای دفاع از این خاک شهید شدند. همیشه در طول تاریخ جوانانمان را می‌بینیم که موجب ماندگاری نام اسلام شده‌اند.

گفتنی است رونمایی از قطعه موسیقی شهدای دانشجوی مدافع حرم با اجرای مجیداخشابی و تجلیل از خانواده معظم ۲۲شهید دانشجو مدافع حرم، شعر خوانی شاعر آئینی حمید برقعه‌ای، و رونمایی از ۱۲ جلد کتاب شهدای دانشجو منتشر شده توسط کنگره ملی شهدای دانشجو با حضور مسئولان وزارت علوم و فناوری ، وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و بسیج دانشجویی  از دیگر برنامه‌های دومین کنگره شهدای دانشجو مدافع حرم بود.

  • ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • هویت