تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

برگزاری نشست هم اندیشی دبیران و فعالان کانون ها، تشکل ها، شورای صنفی و هیئت دانشجویی دانشگاه

نشست هم اندیشی دبیران و فعالان کانون ها، تشکل ها، شورای صنفی و هیئت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دوشنبه ۱۶ مهرماه در محل خانه دانشگاه برگزار شد.

به گزارش هویت مادانشگاه ، این نشست با حضور حجت الاسلام و المسلمین عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دکتر رشیدی نژاد رییس دانشگاه، دکتر بارونی معاون دانشجویی فرهنگی، مسئولین و جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی در دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) گفت: یکی از ویژگی های شیعه، حق محور بودن است؛ امام حسین (علیه السلام) نیز یکی از اهداف قیام خود را مسئله حق گرایی و ایجاد اصلاح در جامعه فاسد خویش بیان می کند.

حجت الاسلام و المسلمین عارفی، با اشاره به جوانب مختلف قیام امام حسین (علیه السلام) افزود: علت تبدیل شدن قیام اباعبدالله الحسین (علیه السلام) به یک جریان سیاسی، اجتماعی و عبادی، شعارهای بدون مرز ایشان است که نه مرز زمانی دارد و نه جغرافیایی، بلکه برای حق و حقوق انسان تدوین شده اند.

وی “ایثار” را حقیقتی جهانی دانسته و معنای آن را اینگونه بیان کرد: ایثار در مورد چیزی یعنی اینکه انسان خود به آن چیز نیاز دارد اما دیگران را بر خود ترجیح می دهد. 

حجت الاسلام و المسلمین عارفی، با اشاره به اینکه اسلام واقعی روز به روز در جهان گسترش می یابد افزود: محور این حرکت، امام حسین (علیه السلام) است زیرا ایشان نقش ویژه ای در انسان سازی اسلامی داشته اند.

وی در ادامه انقلابی بودن را ویژگی اصلی بیان کرده و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، اصل مهم انقلابی بودن است، فارغ از اصلاح طلب و یا اصول گرا بودن.

رییس دانشگاه، نیز با بیان لزوم همکاری دانشجویان و مسئولین برای ایجاد محیطی شاد و پر نشاط در دانشگاه گفت: باید محیطی فراهم شود که با حفظ حرمت ها، همه بتوانند نقش خود را در دانشگاه ایفا کنند.

 دکتر رشیدی نژاد، وظیفه اصلی دانشجویان را درس خواندن و تقویت بنیه علمی دانسته و لزوم وارد شدن آن ها در مسائل هنری، سیاسی، فرهنگی و … را در کنار این وظیفه بیان کرد.

وی، همچنین وحدت و حفظ حرمت ها در محیط دانشگاه را ضروری دانسته و توجه به این مسائل را عاملی مهم در ارتقاء سطح دانشگاه بیان کرد.

این نشست با هم اندیشی دانشجویان و مسئولین حاضر در جلسه پیرامون مسائل و مشکلات فرهنگی در دانشگاه ادامه یافت و در پایان به سوالات دانشجویان توسط مسئولین پاسخ داده شد .