تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

 اولین و مهمترین قدم برای اصلاح امور جامعه، اصلاح فرهنگ آن جامعه است

 

به گزارش هویت ما زنجان ، دکتر مصطفی محمدی جانشین معاون فرهنگی واموردانشجویی در گفتگو با خبر نگار هویت ما گفت:فرهنگ در  راس همه امور است،فرهنگ مثل خون تازه در شریان های جامعه است، فرهنگ حیات‌دهنده و تضمین کننده حرکت روبه جلو جامعه است.

اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم موفقیت و شکست ملت ها ریشه در فرهنگ دارد .حجم عظیم و گسترده توطئه های دشمنان بر علیه فرهنگ به خوبی نشان دهنده عمق تاثیرگزاری و اهمیت فرهنگ نسبت به سایر امور برای شمنان این نظام و ملت است.

جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه بیان کردند :فرهنگ مقدم بر همه امور و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حتی از اقتصاد هم مهمتر است،تاکید مکرر و هشدار های معظم له بر تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی و امثالهم به این خاطر است که ما از خواب بیدارشویم و بدانیم خط و سنگر اصلی مبارزه با دشمن دقیقا فرهنگ است.

دکتر مصطفی محمدی اظهار داشت: پیشرفت در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در گرو  فرهنگ قوی و غنی و سازنده و پیشرو و پیشران و ناب است.حقیقتا فرهنگ ناب ،انسان ساز و تحول آفرین و تمدن ساز و تحول آفرین است و دچار جمود و تحجر هم نمی شود..

لذا نباید تردید کنیم که گرفتاری های امروز ما در حوزه های مختلف ریشه در فرهنگ مادارد.

حضرت امام خمینی( ره )معتقد بودند :بزرگ‌ترین تحولی که باید بشود بایستی در فرهنگ باشد ،ایشان اساس سعادت یا شقاوت یک ملت را از همین فرهنگ می‌دانستند.

بنابرین ،مسئله کاملا مشخص و راه دقیقا روشن است .ضرورت دارد ،همه مسئولین به خصوص دانشگاه ها در همه سطوح به عنوان کانون های اصلی فرهنگ سازی، ترویج و توسعه فرهنگی و مهندسی فرهنگی در جامعه به موضوع فرهنگی و کار فرهنگی و ارزش و جایگاه و نقش بسیار تاثیرگزار آنفکر کنند و بعد اقدام عملی انجام دهند.

  • ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • هویت